LITE CUP 2011

Dne 5. května 2011 se uskutečnil 2. ročník soutěže v anglickém jazyce LITE CUP 2011. Proběhl v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Soutěže se zúčastnilo 204 dětí a studentů z Královéhradekého a Pardubického kraje.

Soutěžily v šestičlenných družstvech v konverzacích, hláskování, kufru a poslechu. Děti byly velmi dobře připravené a disciplíny zvládaly na jedničku.
Dopoledne proběhla přednáška o drogách a jejich nebezpečných následcích. Posluchače zaujala a doufejme, že i poučila, aby se drogám obloukem vyhnuly.

Děti ocenily možnost mluvit s rodilým Angličanem, který za nimi přišel. Počáteční ostych se za chvilku vytratil a děti krásně komunikovaly i s mikrofonem v ruce. Dozvěděly se zajímavosti z běžného života Angličanů, a jak Angličané vnímají život u nás.

Po poledni byla přednáška o bezpečnosti na internetu, kyberšikaně. Zde se děti dozvěděly o tom, jak se bezpečně chovat na internetu, jaké jsou největší chyby, které dělají. A když už se do nesnází dostanou, tak co mají dělat. Tuto přednášku připravila Policie ČR.

 

Vítězové:

Základní školy:
1.Místo
Biskupské Gymnázium Hradec Králové (tým: Karolína, Denisa, Tereza, Simona, Alžběta, Linda)
2.Místo
Biskupské Gymnázium Hradec Králové (tým: Jana, Nora, Noemi, Karolína, Marie, Jan)
3.Místo
Gymnázium Dašická, Pardubice (tým: Vojtěch, Jakub, Karolína, Valerie, Vojtěch, Jan)

Střední školy:
1.Místo
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové (tým: Jan, Matyáš, Jan, Filip, Markéta, Tomáš)
2.Místo
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové (tým: Radek, Martin, Eva, Veronika, Jan, Petr)
3.Místo
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové (tým: Karolína, Lucie, Karolína, Sára, Pavel, Petr)