LITE CUP 2010

V sobotu 15. května 2010 se uskutečnil 1. ročník olympiády žáků ZŠ a SŠ v anglickém jazyce. Soutěž se konala v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Olympiády se zúčastnilo celkem 96 dětí ze základních a středních škol z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Děti soutěžily ve dvoučlenných týmech v několika disciplínách, a přestože tu        a tam se objevilo trochu nervozity, celkově děti bojovaly se lví statečností. Nejnáročnější disciplínou se ukázala konverzace ve dvojicích na dané téma,        k těm snazším pak patřil spelling (hláskování) a největší zápal a nadšení vzbudila hra kufr (popis a hádání slovíček v angličtině). Vedle soutěžních disciplín si pak některé děti troufly i na konverzaci přes mikrofon s rodilým mluvčím, k čemuž by se neodhodlal leckterý dospělý…

Program soutěžního dne byl nabitý nejen angličtinou - po obědě následovala přednáška o drogách, z níž si děti odnesly nejen cenné informace o tom, co drogy způsobují, ale především pak rozhodnutí nic si s nimi nezačínat.

Sobotní den zpestřily i hudební skupiny Aquakoň a Balzamína. Děti měly možnost seznámit se s prací hasičů, záchranářů i pořádkové policejní jednotky. Prohlédly si hasičský vůz i sanitku. Viděly ukázku záchranářů se psy, kteří se účastní misí po celém světě.

Krásnou tečku za celým programem pak mělo vystoupení zpěváka Juliána Záhorovského, který rovněž předal ceny vítězným dvojicím.

Doufejme, že soutěž se v příštích letech dále rozroste a podpoří tak u českých dětí zájem o světový jazyk č. 1!